ZŠ s RVTV = základní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy

Hurá na Zlatou tretru 2007

Dětská atletika IAAF - Kids athletics International association of athletics federations

V úterý 26.6.2007 soutěžilo naše 10-ti členné družstvo žáků 6. tříd (5 dívek + 5 chlapců) v netradičně pojatých atletických disciplínách v soutěži „Hurááá na Zlatou tretru 2007“. Na Městském stadionu SSK Ostrava Vítkovice porovnali své síly s reprezentanty patnácti českých škol. Výsledné pořadí bylo určeno na základě celkového výkonu družstva po sečtení výsledků všech disciplín. Naše družstvo se umístilo na pěkném 4. místě.

Pro naše družstvo byla jednoznačně nejúspěšnější disciplína skok o tyči. Zde jsme byli jednoznačně nejlepší v porovnání s ostatními družstvy. Tato disciplína byla rovněž pro děti mimořádně atraktivní a zajímavá.

Velmi dobré výkony jsme zaznamenali i v hodech. Velmi zajímavý byl především hod pískací raketkou.

Bohužel jsme dost zkazili v bězích. Samotné výkony byly sice na dobré úrovni, ale předání štafetového kolíku byl tentokrát velkým zádrhelem. 5x spadlý štafetový kolík při předávce nám ubral cenné sekundy. Rozplynula se tak možnost umístění na prvních třech místech. Těsně nám tak utekla možnost získat hodnotné sportovní vybavení pro školu.

Vyhlášení prvních šesti nejlepších škol (tedy i té naší) proběhlo až následující den, při zahájení hlavního programu nejvýznamnějšího atletického mítinku v České republice, Zlaté tretry IAAF 2007.

Patronem tohoto závodu byl Jan Železný, který celý závod zahájil, předával ceny i byl celou dobu závodníkům k dispozici. Každý tak mohl získat řadu cenných rad od předního českého atleta.

Ihned po skončení celého závodu proběhlo vyhlášení výsledků, na které navazovala beseda s autogramiádou. Té se zúčastnili hvězdní závodnici, kteří následující den závodili na Zlaté tretře.

Všem žákům děkujeme za pěkné výkony a přejeme hodně zdaru v dalších soutěžích.