ZŠ s RVTV = základní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy

soutěž Mladých zdravotníků

V pondělí 14.5.2007 se pětičlenné družstvo složené z žáků druhých a čtvrtých tříd zúčastnilo okresního kola soutěže hlídek mladých zdravotníků. Trasa vedla parkem pod Petřínem. Zdravotníci ošetřovali namaskované figuranty, předváděli obvazovou techniku a transport raněných.

Letošní kolo bylo pro ně premiérové a nervozita byla veliká. I přesto se naši mladí „záchranáři“ umístili na třetím místě a skvěle reprezentovali ZŠ Jitřní a kroužek mladých zdravotníků, kam celý rok pravidelně docházeli.

Vzhledem k tomu, že se stali nejlepší hlídkou z Prahy 4, postoupili do krajského kola. Zde se umístili na předposledním místě, ale s minimální ztrátou bodů na vítězné družstvo. Všem soutěžícím velmi gratulujeme.

Simona Slepánková – vedoucí kroužku HMZ

Soutěž hlídek mladých zdravotníků očima kapitánky družstva

My mladí zdravotníci jsme 14.5.2007 reprezentovali školu v soutěži. První byla v Petřínských sadech. Tam jsme uspěli se třetím místem.

Na prvním stanovišti bylo tepenné krvácení na noze. Měla jsem trému, jak to dopadne. Moje kamarádka nechtěla volat, protože to neuměla, ale Filip to zachránil. Na druhém stanovišti byla zlomenina kotníku a odřenina. Neuměly jsme s kamarádkou dlahu na noze, ale paní rozhodčí nám poradila. Na třetím stanovišti byl transport šátkovým obvazem. Měli jsme si vybrat toho nejlehčího člena skupiny. Na čtvrtém stanovišti jsme měli na dvou členech, udělat 10 šátkových obvazů. Ale udělali jsme jen osm. Na pátém stanovišti jsme měli udělat každý sám nějaké poranění. Povedlo se nám to! Moc se mi soutěž líbila.